Czy moja waga jest prawidłowa? Moje BMI

Mam 12 lat, 164 cm wzrostu i ważę 55 kg. Uważam, że to zdecydowanie za dużo i chciałabym mieć wagę w granicy 45-49 kg. Jednak nie wiem jak to zrobić. W-F mam 4h w tygodniu, sporo pływam, staram się nie jeść słodyczy, piję dużo wody i dość zdrowo się odżywiam. W mojej rodzinie nikt nie ma nadwagi. Nie choruję na żadne przewlekłe choroby.
12 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 20,4, co odpowiada wartości około 75 centyla na siatkach centylowych. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest odpowiednia do wzrostu.  Takie odchudzanie może spowodować u Ciebie niedowagę oraz zaburzenia rozwoju. W Twoim wieku zdecydowanie nie powinnaś się odchudzać. Jest to czas, w którym powinnaś dostarczyć do swojego organizmu wszystkich niezbędnych mu składników odżywczych. Odżywiaj się zatem zdrowo i bądź aktywna fizycznie, a Twoja sylwetka z czasem nabierze nowych proporcji i smukłości.

Pozdrawiam