Czy moje dolegliwości mogą wynikać z alkoholizmu?

Jestem uzależniony od alkoholu, mam problemy dotyczące utraty świadomości brak skupienia lub koncentracji odnosze wrażenie ze jestem jakiś opuźniony jak bym na nowo wszystko poznawał moja pamięć nie daje mi pewności czy na pewno zrobiłem to co mi się wydaje że zostało przezemnię zrobione.na zadawane pytania często nie umiem udzielić odpowiedzi proces myślowy blokuje mnie a w tym samym momencie konstruuje w muzgu odpowiednią poprawną formę wypowiedzi.często moje snu mam wrażenie ze są prawdziwe mieszają mi się z rzeczywistością. Czy to już problem czy może każdy tak ma,poprost czuję się jak z innej planety

Dzień dobry!

Są to niepokojące objawy, które należy osobiście skonsultować z lekarzem psychiatrą. Z pewnością nadużywanie alkoholu działa na zdrowie psychiczne i funkcjonowanie - w tym intelektualne, poznawcze itp. - bardzo niekorzystnie. Możliwe są jednak także inne, równoległe źródła takich zaburzeń.

Pozdrawiam!