Co znaczy bezsenność po powrocie do alkoholu?

Witam. Po 7,5 lat niepicia wróciłam do alkoholu w małych dawkach- max duże piwo na ok 4 miesiące. Od jakiegoś czasu pojawiły się zaburzenia psychiczne w stylu bezsenność, niechęć, przemęczenie, zrezygnowanie, brak sensu chodzenia do psychologa, nerwowość. Od jakiegoś miesiąca biorę sataloft 50 mg, jest lepiej i nie czuje się ,,otumaniona,,. Mam pytanie czy te zaburzenia pojawiły się na skutek powrotu do alkoholu czy nerwica/depresja wróciła po roku rezygnacji z terapii. Dodam że jakiś rok max 2 lata od odstawienia alkoholu pojawił się nerwica a później depresja, którą dość długo leczyłam. Od 2,5 miesiąca nie pije alkoholu. Wcale. Pozdrawiam

Witam,
objawy, które Pani opisuje mogą być objawami głodu alkoholowego i jak najbardziej moga być związane z Pani uzależnieniem. Proponuję wrócić do terapii lub AA (przerobienie 12 kroków), to powinno pomóc.
Pozdrawam

Podobne objawy mogą być nawrotem zaburzeń nerwicowych (rodzajem objawów zwiastunowych). Zachęcam zatem do powrotu na psychoterapię i omówienia tego ze swoim psychoterapeutą. Wspólnie będziecie mogli zidentyfikować emocjonalne źródła trudności, a także pracować nad zmianą.