Krzyk podczas snu osoby pijanej

Czemu osoba pijana bardzo charczy krzyczy podczas snu czy coś wtedy go boli

Alkohol zaburza wzorzec snu, co prowadzi do odczuwania większego zmęczenia i stresu fizycznego. Nawet umiarkowana dawka alkoholu wypita wieczorem może prowadzić do zwężenia górnych dróg oddechowych, powodując epizody bezdechu nawet u osób, u których zazwyczaj nie występują objawy tego zaburzenia. Tłumiące działanie alkoholu może powodować wydłużenie czasu trwania epizodów bezdechu, pogłębiając ewentualnie istniejące wcześniej objawy bezdechu sennego
Osoba pijana może nie być w stanie zmienić niewygodnej pozycji podczas snu - a to (ułożenie górnych dróg oddechowych) prowadzi do chrapania.
Używanie alkoholu może nasilać zaburzenia snu takie jak bezdech senny.
Ważne, aby wiedzieć, że połączenie alkoholu, obstrukcyjnego bezdechu sennego i chrapania zwiększa ryzyko zawału serca, arytmii, udaru i nagłej śmierci.
Polecam: http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/51-alkohol-i-nauka/273-alkohol-a-sen.html