Czy moje objawy mają związek z pessarem?

Witam. Od 2 tygodni mam założony pessar położniczy ze względu na skróconą szyjkę macicy. Jestem na początku 27 tygodnia ciąży. Od 3 dni odczuwam ból z lewej strony, tak jakby na kości łonowej. Ból przechodzi z lewej strony ma środek. W tedy czuć jakby pieczenie w okolicy podbrzusza. Moje pytanie brzmi, czy może to być związane z pessara czy coś innego. Czasami również odczuwam lekkie mrowienie na brzuchu. Lekarza mam na dzień 21.02.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe występujące w ciąży zawsze należy konsultować z lekarzem prowadzącym ciążę. Istnieje bowiem wiele czynników, które mogą wpływać na pojawienie się bólu.

W Pani przypadku może to być ryzyko przedwczesnego porodu, ze względu na skróconą szyjkę macicy. Proszę więc jak najszybciej udać się do ginekologa i opowiedzieć mu o swoich dolegliwościach. Lekarz musi zbadać Panią, a jego ocena z pewnością rozwieje Pani wątpliwości.

Poniżej umieszczamy podobne pytania, jakie pojawiły się w naszym serwisie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-uplawy-i-bol-brzucha-sa-w-tej-sytuacji-normalne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-po-zalozeniu-pessara-czy-udac-sie-na-wczesniejsza-wizyte.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.