Czy moje objawy mają związek ze szczepieniem na Covid?

Dzień dobry. 12 maja miałam pierwsza dawkę szczepienia przeciwko covid19, po kilku dniach dostałam zawrotów głowy i duszności tak silnych, że wylądowałam na sorze. Później znowu to się powtórzyło, przyjechała karetka, uznali, że wszystkie parametry są w porządku. Dostałam później skierowanie do szpitala, z sercem też jest wszystko dobrze. Nie mogę złapać oddechu, wieczorami myślę, że się uduszę. A już mija prawie miesiąc od szczepienia. Co mam robić. Czy to może być skutek szczepionki? Czy mam się udać na drugą dawkę? Na razie nie mogę normlanie funkcjonować

Witam! Szczepienie, a może nie tylko, wywarło wielki wpływ na Pani emocje, szczególnie strefę lękową. Pojawiły się niepokoje, następnie coraz większy lęk, poczucie zagrożenia życia przechodzące w lęk paniczny. Sprawy emocjonalne są bardzo ważne w naszym życiu, ale całe szczęście nie zagrażają utratą życia. Niestety przeżywamy bardzo silny, wręcz paniczny lęk, który nie pozwala nawet myśleć o innych rzeczach, a bywa, że całkowicie blokuje inne sfery (zawodowe, towarzyski i inne). Takie dolegliwości można leczyć u psychiatry, psychologa lub psychoterapeuty. Leczeniem przyczynowym jest psychoterapia, natomiast leczeniem objawowym są leki p/lękowe. Jeżeli chodzi o drugą dawkę szczepienia, to proszę, dla swojego dobra, z niej nie rezygnować, z epidemią nie ma żartów. Objawy, które Pani przedstawiła należą do nerwicowych, czyli nie ma w mózgu żadnego uszkodzenia, jest za to nadmierna reakcja lękowa na tzw. "nieznane zagrożenie" i to należy leczyć w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w gabinetach prywatnych. Powodzenia W. Łuczkowski.