Czy mam przeciwwskazania do przyjęcia szczepienia na Covid?

Czy są przeciwskazania do przyjęcia drugiej dawki Moderny? Po pierwszej dawce wystąpiły następujące objawy: - wysokie ciśnienie - przyśpieszony oddech i akcją serca - nogi z waty ( problem z przejściem kilku kroków - drętwienie rąk, mrowienie twarzy - złe samopoczucie, osłabienie Zachwiania przy chodzieniu były jeszcze przez jakiś czas. Kilka dni przed wyznaczonym drugim tetminie szczepienia wizyta na pogotowiu (wysokie ciśnienie, bardzo szybkie bicia serca, szybki oddech, mroczki przed oczami, drętwienie rąk, osłabienie. Zlecone wyniki Wyniki w normie. Wróciłam do domu i poszłam do psychologa. Okazało się, że mam nerwicę lękową z atakami lęku i otrzymałam Citabax. Obecnie jestem w trakcie leczenia lecz nadal mam objawy somatyczne. Raz lepiej raz gorzej (psychiatra powiedział, że trzeba czasu aby lek zaczął działać. Psychiatra oraz lekarz rodzinny nie potrafili mi na to pytanie odpowiedzieć.

Zespół lękowy przebiegający stabilnie nie jest p-wskazaniem do szczepienia. Jest pani na początku leczenia. W związku z tym przedstawiłbym problem swojemu psychiatrze lub lekarzowi POZ. Można na krótki okres czasu zastosować silny lek p-lękowy, który krótkoterminowo zmniejszy dolegliwości. Szczepionka na Covid19 chroni życie więc warto o pełne szczepienie powalczyć.