Czy mogło tak wyglądać zakażenie Covid?

Mam pytanie o wirus covid. Jakis czas temu (ok. rok lub 2) miałam nietypowy objaw, który wzięłam za zakażenie po źle wykonanym przez znajomą manicuru. Po przeglądnięciu internetu sądzę że był to objaw 'covidowych stóp', bo wszystkie symptomy się zgadzają - ból, swędzenie, uczucie zimna, drętwienie. Przypuszczam, że przeszłam wówczas zakażenie Covid-19. Czy jeśli przeszłam zakażenie i przypuszczam, że przechorowałam, bo chyba miałam też wówczas objawy lekkiego przeziebienia, to czy mam już przeciwciała? Czy też jedynie szczepionka mnie ochroni?

Bez względu na dokładną przyczynę pani wcześniejszych dolegliwości nie jesteśmy w stanie określić czy był to Covid19, czy też nie. Objawy dotyczące rąk nie są patognomoniczne, dla Covidu. To znaczy mogą wystąpić też w innych jednostkach chorobowych. Nie jest wskazane badanie p-ciał, bo nie dysponujemy odpowiednimi badaniami serologicznymi, które są porównywalne. Ewentualnie podwyższony poziom p-ciał mówiłby, że miała pani kontakt z wirusem, ale kiedy i z jaką mutacją tego niestety się nie dowiemy. Jedynym racjonalnym postępowaniem jest teraz zaszczepienie się na Covid, bo jak rozumiem jeszcze pani tego nie zrobiła. Zachęcam gorąco. Nie wiemy jaki poziom p-ciał jest poziomem ochronnym, pojawiają się nowe mutacje i z wirusem Sars-Cov 2 będziemy musieli żyć dalej. Covid19, przypominam, jest chorobą potencjalnie śmiertelną i nie można go lekceważyć. Nie jest to łagodne przeziębienie, a choroba dająca liczne powikłania. Niestety, tak jak po Grypie zresztą, można chorobę przejść zwycięsko, a rozłożyć się na zawał serca spowodowany przez zakażenie wirusowe stanem zapalnym .