Czy jest duże ryzyko, że zaraziłam się koronawirusem?

Witam, jestem w 6 tygodniu ciąży. Dostałam infekcji mam gorączkę wysokości 38, katar a wcześniej ból gardła. Gardlo przestało mnie boleć w sumie na drugi dzień. Jedynie co biorę to. Paracetamol. Całe szczęście gorączka sie obniża. Jestem zaszczepiona druga dawka była 17.07 i covid przeszłam w sumie bez objawowo październik/listopad 2020. Czy duże jest prawdopodobieństwo że się zaraziłam covidem? Proszę o odpowiedź.

Proszę pani, objawy zakażenia wirusem sars-cov2 są bardzo podobne do zwykłego przeziębienia. Jeśli nie miała pani kontaktu z osobą chorą to prawdopodobieństwo jest niewielkie. Biorąc pod uwagę, że jest pani w ciąży radziłbym wykonać badanie PCR w kierunku obecności wirusa wywołującego Covid19. Będzie pani mieć pewność. Skierowanie może wydać lekarz POZ.