Czy w związku z taki wynikami istnieją przeciwwskazania do szczepienia?

Mam 35 lat i nie mam jeszcze dzieci. W 2020 roku dwukrotnie poroniłam we wczesnej ciąży. Robiłam badania genetyczne i w przypadku pierwszego poronienia wystąpiła wada genetyczna – triploidia (przy drugim poronieniu brak wady genetycznej płodu). Robiliśmy z mężem badania kariotypu i wyniki wyszły prawidłowe. Zrobiłam również badanie w kierunku trombofilii i 2 wyniki są nieprawidłowe: - MTHFR_677C>T Układ heterozygotyczny - PAI-1 4G Układ homozygotyczny Od swojego ginekologa otrzymałam zalecenia, aby przyjmować: PREGNASTART, KWAS FOLIOWY METYLOWANY, WITAMINĘ B12 METYLOWANĄ, PROGESTERON BESINS (OD 18 DNIA CYKLU), AKARD 150. Mój ginekolog nie widzi przeciwskazań do szczepnia na Covid-19. Jedyne zalecenie to takie, że mam odczekać 2 miesiące po szczepieniu zanim będę planować zajście w ciąże. CHCIAŁABYM POZNAĆ OPINIE INNYCH LEKARZY CZY W ZWIĄZKU Z WW. WYNIKAMI ISTNIEJĄ PRZECIWSKAZANIA DO ZASZCZEPIENIA SIĘ PRZECIWKO COVID-19.

Nie ma pani p-wskazań do szczepienia na Covid19. Planując ciążę, zakładając, że uda wam się powiedzmy na wiosnę przyszłego roku to jest to istotny dodatkowy powód do szczepienia. Ciąża jest stanem predysponującym do ciężkiego przebiegu Covid. Szczepienia na Covid nie mają wpływu na rozrodczość, są na to konkretne badania. Może pani śmiało się zaszczepić.