Czy ten lek wpłynął na szczepienie na Covid?

Witam, Po jakim czasie od szczepienia przeciw COVID-19 można bezpiecznie brać leki z grupy NLPZ? W 8 dobie po pierwszej dawce Pfizera lekarz przepisał mi Etoricoxib Teva (60mg) na kolejne 14 dni. Czy stosowanie tego leku mogło wpłynąć na szczepienie i odpowiedź immunologiczna organizmu? Z góry dziękuje za odpowiedź

Lepiej unikać NLPZ w okresie szczepienia, do 2 tygodni po drugiej dawce, Leki te mogą nieco osłabiać odpowiedź immunologiczną organizmu, Jeśli jednak są bezwzględne wskazania do ich stosowania to można je zastosować. Nie mają one jakiegoś bardzo silnego działania na szczepienie.