Czy moje odczucia podczas seksu są orgazmem?

Czy możliwy jest orgazm bez skurczów? Do tej pory mialam regularne orgazmy z partnerem jak i wibratorem. Serce wali jak młotem uczucie spełnienia i bardzo szybki oddech. Natomiast zastanawia mnie czy mozE to co Nazywam orgazmem, orgazmem nie jest? Nie mam nigdy skurczów macicy natomiast często jak mam dłuższą przerwę w seksie mam orgazmy przez sen już prawie na jawie (nie śni mi się nic a na pewno nic erotycznego) i wtedy mam zawsze skurcze. Dziś przez godzinę używałam wibratora łechtaczkowego żeby przetestować ten fakt. Miałam kilka orgazmów nie mogłam już wytrzymać intensywności kontaktu wibratora ze skórą, wilam się krzyczałam później spokojnie później kolejny i tak kilka razy. Po godzinie natomiast doznałam tak silnego orgazmu ze skurczami jakiego w życiu nie doznalam. Czy w takim razie tamto to nie są orgazmy? Czy powinnam się zbadać?

Dzień dobry.

Może Pani odczuwać inne doznania podczas seksu partnerskiego, a inne podczas masturbacji. Orgazm jest pojęciem jednostkowym, przeżywanym w mózgu i bardzo subiektywnym. To Pani zna swoje uczucia i wie czy aktywność seksualna i orgazm dostarcza Pani przyjemności i satysfakcji.

W razie dalszych trudności proszę skonsultować się z seksuologiem na wizycie stacjonarnej.

DPW