Czy moje zaburzenia mogą mieć związek z wynikiem rezonansu mózgu?

Witam ! Rok temu miałam robiony rezonans magnetyczny mózgu i wyszło mi hipodensyjne ognisko w prawym rogu skroniowym byłam u neurologa stwierdził że to taka moja uroda ale już wtedy miałam problemy z pamięcią , dobieraniem słów , koncentracją , a teraz jest gorzej nie potrafię gadać z ludźmi , w pracy nie potrafię nic zrobić mówią mi idź w prawo ja idę w lewo mówią mi zrób coś a ja tego nie robię ponieważ po minucie zapominam . Ciężko mi jest rozmawiać bo zapominam słów albo gadam bezsensu myśląc o słowach . Byłam u psychiatry bo też mam zaburzenia zachowania ale byłam raz nie wiem czy iść znowu czy to nie przez tą głowę . ?

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
w przypadku problemów z pamięcią, koncentracją, uwagą, warto rozważyć wizytę u neuropsychologa, czy nawet psychologa, który zbada funkcjonowanie poznawcze za pomocą różnego rodzaju testów psychologicznych. Taka diagnoza pozwoli na zweryfikowanie co może być przyczyną Pani problemów. Równocześnie zachęcam do uda się ponownie do neurologa, który może ponownie zlecić tomografię komputerową, aby przyjrzeć się tym zmianom w mózgu, o których Pani pisze. Warto zastanowić się, kiedy zaczęły się te problemy? Jak długi trwają? Czy są momenty w których się nasilają? Czy w ostatnim czasie zauważyła Pani nasilenie objawów? Być może ma to podłoże psychogenne, ale w tym celu konieczna jest wizyta u psychologa.
Pozdrawiam,
Joanna Szlasa