Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak radzić sobie z ciągłym zapominaniem?

Dzień dobry martwi mnie problem, ponieważ zauważyłem że od kilku miesięcy mam problem że ciągle czegoś zapominam w takim sensie że miałam coś znaleźć w internecie, lub powiedzieć a zaraz zapominam. Dodam że mam już w małym stopniu nerwice natrectw poniewaz kiedys była bardzo uciazliwa, i biore od 3 lat setsloft. Nie wiem czy mogło mieć na to wpływ że na jednym z wesel podczas kuracji lekiem przesadzilem z alkocholem. Martwi mnie takie coś w tak młodym wieku. Czy są moze jakies witaminy lub leki?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT około miesiąca temu

Badania krwi - hemoglobina

Hemoglobina jest podstawowym składnikiem krwinek czerwonych. Jest nie tylko barwnikiem nadający krwi czerwony kolor, ale pełni również ważną funkcją ? transportuje tlen do tkanek. Lekarz Łukasz Kowalski objaśnia szczegóły dotyczące badania hemoglobiny.

Mgr Joanna Szlasa Psycholog
48 poziom zaufania

Dzień dobry,
problemy poznawcze np. problem z pamięcią mogą mieć podłoże neurologiczne, somatyczne, więc warto w tym przypadku skonsultować się z lekarzem neurologiem. Wspomniała Pani, że choruje Pani na "nerwicę natręctw", czyli zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. W niektórych przypadkach, w stanie nasilenia objawów kompulsyjnych bądź obsesyjnych mogą wystąpić zaburzenia poznawcze tj. zaburzenia uwagi, koncentracji, czy pamięci. Oczywiście wymaga to dalszej diagnostyki u specjalisty czyli np. neuropsychologa, bądź psychiatry. Lek, który Pani przyjmuje (setsloft) jest stosowany w zaburzeniach depresyjnych, lękowych czy obsesyjno-kompulsywnych. W opisie tego leku jest informacja, że nie należy go łączyć z alkoholem, natomiast wśród opisanych działań niepożądanych nie ma informacji o problemach z pamięcią. Jeśli chodzi o stosowanie leków, to konieczna jest konsultacja z lekarzem. Warto natomiast zastanowić się nad wzbogaceniem swojej diety w produkty wspierające pracę mózgu, które mogą pozytywnie wpłynąć na funkcje poznawcze np. orzechy, produkty ziarniste czy ryby.
Pozdrawiam,
Joanna Szlasa
www.poradnia-online.com

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy