Czy moje zaburzenia nastroju i izolowanie się wynika z mojej depresji?

Witam, Mam 42 lata, od paru lat choruję na depresję, mam zmienność nastroju, wszystko mnie drażni, chce mi się często płakać i bardzo często myślę o samobójstwie. Bardzo szybko się irytuje i jestem wykończony psychicznie, nic mi się nie chce. Najlepiej czuje się jak jestem sam i nikt mi nie zawraca głowy, chciałbym być długi czas sam, denerwują mnie ludzie, nie mogę się skupić, są momenty, kiedy jestem bliski wpadnięcia w szał - czuję jakbym miał za moment dostać na głowę. Zmieniła mi się bardzo moja osobowość i mój charakter. Często chodzę po sklepach i robię zakupy, których tak naprawdę nie potrzebuje. Nikt mnie nie rozumie. Wstyd mi, że zwróciłem się do Państwa z tym problemem, ale chyba nie bardzo już miałem do kogo. Zastanawiam się, co zrobić w momentach krytycznych, czyli wtedy, kiedy dziwne myśli przychodzą mi do głowy i mam wraże jakbym miał zaraz dostać na głowę. Pozdrawiam Państwa

MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu

Witam!
Choruje Pan od kilku lat na depresję, jednak nie napisała Pan, jakiego rodzaju leczenie było stosowane w tym czasie. Czuje się Pan niezrozumiany przez ludzi, może dlatego tak bardzo potrzebuje Pan samotności. Z drugiej strony pomoc i wsparcie innych osób pozwala radzić sobie z trudnymi emocjami i myślami. Myślę, że pomocna w Pana sytuacji byłaby psychoterapia. Nie zamieścił Pan informacji, czy korzystał Pan już z tej formy pomocy.
Obecnie Pana samopoczucie jest obniżone, a problemy narastają. W trakcie psychoterapii mógłby Pan pracować nad tymi problemami i znajdować dla nich rozwiązania. Terapia jest także formą leczenia depresji wspomagającą farmakoterapię. Kiedy nachodzą Pana trudne myśli warto korzystać z telefonów zaufania. Będzie Pan mógł anonimowo porozmawiać o tym, co w danej chwili się z Panem dzieje i dostać wsparcie.

Pozdrawiam

0

Witam Pana,

niezbędne jest leczenie metodą psychoterapii równolegle z farmakoterapią.
W Pana przypadku odpowiednio dobrane leczenie, może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów. Polecałabym Panu psychoterapię poznawczo-behawioralną jest to podejście bardzo skuteczne w leczeniu zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju. W procesie terapeutycznym pacjent/pacjentka uczy się rozpoznawać swój dysfunkcjonalny wzorzec myślenia (poznawczy), a także emocjonalny i behawioralny (zachowanie), w konkretnych sytuacjach i pogłębia wgląd w siebie.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty