Co mam zrobić, by do mnie wróciła, bo już dalej tak nie mogę?

Harald, mam 33 lat. Byłem z moją dziewczyną pół roku, bardzo się kochaliśmy, aż ona zaczęła pić tak bardzo, że musiała się leczyć w zakładzie zamkniętym też miała problemy z depresją, wyleczyła się z tego i teraz już nie pije. Ale teraz już mnie nie kocha, bo było to tylko zauroczenie, ale ja się w niej bardzo zakochałem, nigdy nie było żadnej kłótni. Teraz ja mam depresję, bo nie chce mi się żyć, nie mogę spać. Nie mogę bez niej żyć, bardzo mi jej brakuje. Czy mam jej dać spokój? Nie chce innej! Pomocy!

Witam!
Decyzja o tym, czy będzie Pan dalej walczył o ukochaną, czy da Pan jej spokój należy wyłącznie do Pana. Warto natomiast, żeby w tej trudnej sytuacji zadbał Pan o siebie i swoje samopoczucie.
Porzucenie przez ukochaną osobę jest bardzo trudnym przeżyciem i może prowadzić do desperackich prób zwrócenia uwagi tej osoby na starania porzuconego. Myśli samobójcze mogą być związane z chęcią odzyskania tej osoby i niejako zmuszenia jej w ten sposób do powrotu. Silne emocje, jakie powstają w skutek odtrącenia, powodują obniżenie nastroju, stany depresyjne, poczucie beznadziei oraz zaburzenia snu czy apetytu.
Warto, żeby korzystał Pan ze wsparcia innych osób, gdyż w ten sposób łatwiej będzie poradzić sobie z problemami. Może Pan również korzystać z pomocy psychologa lub telefonu zaufania. Dobrze, żeby nie był Pan sam w tym trudnym okresie, dlatego zachęcam do skorzystania z pomocy innych osób.

Pozdrawiam