Jak sobie poradzić z wiadomością o poważnej chorobie?

Dzień dobry. Mam 26 lat, od jakiegoś czasu wiem, że jestem poważnie chory (choć nie dopuszczam do siebie tej myśli), świat mi się wali i nie potrafię zapanować nad swoim zachowaniem i życiem, zawsze uśmiechnięty pogodny człowiek, a teraz nie pamiętam o uśmiechu, nie mam planów. Do tego zostawiła mnie dziewczyna, osoba którą pokochałem i praktycznie nie interesuje się już mną, bo niby ja "zawiodłem". Więc zostałem z problemami i myślami sam, z natury jestem silnie psychicznie człowiekiem ale na daną chwilą nie jest dobrze z moim stanem, mam dziwne myśli, pierwszy raz w życiu nie radzę sobie. Dodam, że jestem w trakcie pisanie pracy mgr i boje się, że przez to wszystko to zawalę. I tutaj moje pytanie, jak sobie poradzić z tym wszystkim (dodam, że o chorobie wiem od 2 tygodni)? Dziękuję

Witam!

Informacja o chorobie oraz rozstanie z ukochaną mogły spowodować u Pana pogorszenie się samopoczucia i trudności, z którymi ciężko jest sobie radzić. Nawet najsilniejsze psychicznie osoby mają okresy w życiu, kiedy trudno jest im radzić sobie ze wszystkim samodzielnie. Warto, żeby Pan skorzystał w tej sytuacji z pomocy innych osób. Zachęcam do odwiedzenia psychologa lub uczestnictwa w grupach wsparcia. Pomoc innych osób może pozwolić Panu na poradzenie sobie z problemami i emocjami. Od momentu, kiedy dowiedział się Pan o chorobie minęło niewiele czasu, dlatego teraz jest Panu tak trudno sobie z tym radzić. Czuje Pan, że został sam z całym ciężarem. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia i pomocy innych ludzi. Może Pan korzystać z pomocy specjalistycznej lub wsparcia bliskich osób (rodzice, znajomi, dalsza rodzina, itp.). Warto zwrócić się o taką pomoc, ponieważ może ona znacznie pomóc Panu w rozwiązywaniu problemów i radzeniu sobie z emocjami i ciężkimi przeżyciami.

Pozdrawiam