Mam myśli samobójcze po kłótni z mamą - jak można mi pomóc?

Mam 22 lata. Mam problem - boję się chwilami samej siebie. Ostatnio dość poważnie pokłóciłam się z mamą. Powiedziała mi takie rzeczy, że nie mogę sobie nawet tego wyobrazić, że to wyszło z jej ust. Cała się trzęsę, mam ogromna ochotę coś sobie zrobić. Boję się, że kiedyś owa silna wola życia mnie zawiedzie i coś naprawdę sobie zrobię. Kiedyś próbowałam się okaleczać, jednak narzeczony ze mną rozmawiał i odwiódł mnie od tego. Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia, co dalej z tym robić.

Witam!

Każdy z nas ma swoje wypracowane sposoby radzenia sobie z problemami. U niektórych osób takim sposobem jest autoagresja. W przeszłości próbowała się Pani okaleczać, gdyż w ten sposób chciała Pani zmniejszyć psychiczne cierpienie. Teraz też ma Pani taką potrzebę. Warto spróbować rozmawiać o swoich problemach i korzystać z pomocy. Wsparcie ze strony otoczenia oraz wyrażanie emocji mogą dawać podobną ulgę jak okaleczanie. Mają do tego dodatkowe korzyści - wspólnie z innymi osobami łatwiej jest znaleźć rozwiązanie problemów i zmienić swoją sytuację. Jeśli w domu nie ma Pani z kim rozmawiać, warto korzystać z telefonów zaufania. Sądzę, że potrzebna jest Pani pomoc psychologa, ponieważ problemy narastają, a Pani coraz trudniej jest sobie z nimi radzić. Spotkania z psychologiem mogłyby pomóc Pani poradzić sobie z trudnościami oraz narastającymi emocjami.

Pozdrawiam