Jak mogę pomóc osobie, która ma myśli samobójcze?

Daniela poznałam parę miesięcy temu. Już dwa razy w próbował sobie odebrać życie. Nie dawno się dowiedziałam, że ma zamiar spisać papier, w którym będzie napisane, że po jego wypadku maja mu pobrać narządy i przekazać innym ludziom. Błagam, pomóżcie mi i powiedzcie jak mogę mu pomóc.

Witam!
Podpisanie takiego dokumentu nie musi być równoznaczne z chęcią odebrania sobie życia. Warto porozmawiać z tą osobą na temat jej motywów. Dzięki rozmowie będzie Pani mogła również dowiedzieć się, co dzieje się z Pani znajomym.
Jeśli będzie się Pani niepokoić o stan psychiczny swojego znajomego, to warto zachęcać go do korzystania z pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej. Pani może zaoferować gotowość pomocy oraz wspierać tę osobę w trudnych chwilach. Niestety, jeśli Pani znajomy nie będzie chciał korzystać z pomocy Pani czy specjalisty, to Pani go do tego nie zmusi. Warto jednak próbować.

Pozdrawiam