Czy moje zachowanie podczas starania się o dziecko jest normalne?

Witam od roku staramy się o potomka ale bez efektów.Ostatnimi czasy mam bardzo stresujące sytuacje w domu. Jestem osobą wierzącą ale zamówiłam sobie tasiemkę SW Dominika która ma niby pomóc w zajściu w ciąże. Czy to normalne żeby wierzyć w takie rzeczy dorosłej osobie

Szanowna Pani,
wskazana jest diagnostyka, przyczyny niemożności zajścia w ciążę, jeśli anatomicznie wszystko jest w porządku. Leczenie niepłodności musi być potwierdzone badaniami. Niektóre przyczyny niepłodności u kobiet to; stany zapalne w miednicy mniejszej i zmiany bliznowate w jajowodach, endometrioza, mięśniaki macicy,
wady macicy i jej szyjki, zespół Turnera (zaburzenie genetyczne spowodowane obecnością u kobiety jednego zamiast dwóch chromosomów X), choroby przysadki, choroby nadnerczy, choroby tarczycy, otyłość lub niedowaga, alkoholizm, zaburzenia układu immunologicznego, inne choroby genetyczne. Jeśli nie potwierdzi się przyczyny biologicznej, możliwe, że czynniki psychiczne uniemożliwiają zapłodnienie, w takim przypadku wskazana jest psychoterapia.
Pozdrawiam serdecznie

Witam
Stres niestety nie sprzyja zajściu w ciążę. Warto zacząć prowadzić obserwacje temperatury i śluzu, by wybrać moment najlepszy na poczęcie (skok temperatury i śluz rozciągliwy, błyszczący). Temperatura jeśli wzrasta w określonym czasie potwierdza owulację, gdy tej brak - potrzebne jest leczenie.
W parafii, może Pani uzyskać informację czy jest tam doradca rodzinny, nauczy Panią metody naturalnego planowania rodziny. W parafiach, gdzie prowadzone sa tzw. Kursy Przedmałżeńskie powinna Pani znaleźć doradcę rodzinnego, lub proszę zapytać proboszcza, gdzie w pobliżu jest taka możliwość. Na FB jest też grupa dla NPR (naturalne planowanie rodziny). Bardzo łatwa jest metoda angielska. Można poczytać o niej:
www.psnnpr.com.pl
Modlitwa - zawsze też pomaga! To Bóg jest Dawcą Życia!
http://naprotechnologia.pl/
http://oplodnosci.pl/
Strony, które ww mogą się przydać, w przypadku braku owulacji lub innych schorzeń.
Życzę powodzenia!
Łucja Fitchman
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiapary