Czy może to być alergia?

Witam. Od dwóch dni nasz 10 miesięczny synek ma lekko zaczerwienione oczka. Po wyjściu na powietrze pojawiły się malutkie krosty pod oczkami i kilka na nosie które po powrocie do domu zaczęły znikać. Dwa dni temu miał kontakt z kocią sierścią na którą uczulenie ma mój mąż. Czy może to być alergia? Czy powinniśmy iść do lekarza?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Interpretacja zmian skórnych nie jest możliwa na podstawie zdjęcia, nie mówiąc już o opisie. Niezbędne jest w takim wypadku osobiste badanie przez lekarza, ponieważ dolegliwości, które Pani opisuje mogą być spowodowane innymi czynnikami niż alergia. W takim wypadku warto zasięgnąć opinii pediatry.