Czy może to być przewlekła grzybica, która w wymazie nie wyrasta?

Witam! Jestem po leczeniu grzybicy i paciorkowca GBS. Mimo dobrych wyników z wymazu i cytologii 1 stopnia w dalszym ciągu odczuwam pieczenie wokół wejścia do pochwy,zaczerwienienie wnętrza warg i lekkie nabrzmienie. Jakie powinnam wykonać badanie diagnostyczne, by znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy? Szukać bakterii,których wymaz nie wykaże? Jakieś badania w kierunku wirusów? Czy może to być przewlekła grzybica,która w wymazie nie wyrasta? Błagam o radę! Z góry dziękuje.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.