Czy może to być zespół wstrząsu toksycznego?

Dzień dobry. Dwa dni temu aplikowałam tampon. Usunęłam go po 8 godzinach. Jednak śpieszyłam się i aplikacja była dość na siłę i trochę bolała. W trakcie noszenia tamponu, zauważyłam białawy śluz. Następnego dnia również obecny był śluz, natomiast krew powróciła w godzinach wieczornych. Od tego momentu okres jest bardzo mało obfity oraz towarzyszą mi nudności. Czy może to być zespół wstrząsu toksycznego?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wymienione przez Panią objawy nie są charakterystyczne dla zespołu wstrząsu toksycznego. Mało obfite krwawienie miesiączkowe może świadczyć o kończącej się menstruacji, a nudności o problemach trawiennych.

Objawy, jakie pojawiają się podczas zespołu wstrząsu toksycznego to między innymi: wysoka temperatura, zmiany skórne, biegunki, wymioty, bóle mięśni, zawroty głowy, spadek ciśnienia i przyspieszona akcja serca. W takiej sytuacji należy niezwłocznie udać się do lekarza.

W chwili obecnej również można skonsultować się z lekarzem oraz wykonać podstawowe badania, aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku.

Więcej na temat zespołu wstrząsu toksycznego przeczytać można w naszym artykule, który znajduje się pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-wstrzasu-toksycznego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.