Czy możliwa jest depresja u 20-latki?

Witam! Mój brat ostatnio zwrócił mi uwagę, że mam objawy depresji i powinnam udać się do specjalisty, ale ja nie jestem o tym do końca przekonana. Zawsze myślałam, że moje zachowanie bierze się z mojego lenistwa - czy brak chęci do życia, myślenie o samobójstwie, zobojętnienie na to co się wokół mnie dzieje i nie przykładanie się do moich obowiązków są objawami depresji?

Dzień dobry, objawy, które Pani wymienia jak najbardziej mogą świadczyć o przeżywaniu stanów około-depresyjnych. Wiek o niczym nie świadczy, tego typu trudności może przeżywać zarówno osoba młoda, jak i na późniejszym etapie życia. Bardzo zachęcam do skonsultowania się ze specjalistą, trudne chwile nie muszą trwać, może Pani uzyskać pomoc i żyć w lepszy sposób. Życzę powodzenia!

Witam, depresja jako choroba może pojawić się u osób w różnym wieku. Pani brat martwi się o Panią. Zachęcam do skorzystania z rozmowy z psychologiem, aby zastanowić się nad Pani samopoczuciem, z czego może wynikać, co chciałaby Pani zmienić.
Pozdrawiam serdecznie