Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Płaczliwość i poczucie odrealnienia u nastolatki

Witam, mam 18 lat zwracam się z prośbą o pomoc. Ostatnio w moim życiu dzieje się coś dziwnego a dokładnie to ciągle płaczę bez powodu, o byle co. Boję się ludzi ich reakcji, myślałam o samobójstwie jako drodze ucieczki od rzeczywistości. Wcześniej taka nie byłam. Jest mi ciężko w szkole soboe nie radzę. Mam problem z koncentracją. Chciałabym z kimś porozmawiać, ale nie mam z kim. Czy to depresja? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Czy depresja jest chorobą śmiertelną?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Jest przyczyną wielu przykrych dolegliwości, czy jednak może doprowadzić do śmierci? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam,

podaje Pani opis, który może sugerować problemy depresyjne. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem na pełną diagnozę, będzie konsultacja z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą. Specjaliści ci również zalecą Pani odpowiednie leczenie,

Dużo cierpliwości, pozdrawiam serdecznie

0

Proszę o siebie zadbać bo WARTO. Zalecam pełną konsultację psychologiczną.

Psycholog posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe.
0

Opisane objawy rzeczywiście wskazywałyby na depresję, dlatego zachęcam do jak najszybszej konsultacji z lekarzem psychiatrą i psychoterapeutą. Szybkie zdiagnozowanie choroby i rozpoczęcie leczenia daje dobre rokowania na szybką remisję i powrót do satysfakcjonującego funkcjonowania.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy