Radzenie sobie z płaczliwością, brakiem snu i apetytu

Witam, nazywam się Dominika i mam 18 lat. Od tamtego roku bywały jedno tygodniowe rzadkie napady płaczu, brak snu i apetytu. Od dwóch miesięcy nie radzę sobie z samą sobą. Praktycznie każde go dnia chodzę smutna, cały czas jestem zmęczona, a wieczorami bardzo dużo płaczę. Każdego dnia budzę się z obawą, że kogoś stracę, kogoś bliskiego. Rzadko wychodzę z własnego pokoju, rzadko się z kimś kontaktuje.Potrzebuje pomocy, nie mogę liczyć na rodzinę, a mój chłopak już nie wie jak mi pomóc.

Podobne objawy mogą zwiastować depresję, dlatego koniecznie należy skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz podjąć psychoterapię. Remisja (czyli wycofanie objawów) i powrót do satysfakcjonującego funkcjonowania jest możliwa, ważne jednak żeby podjąć leczenie.