Czy możliwe jest pozostawienie części kleszcza w ciele?

Dobry wieczor, wyciągnęłam 4 letniej córce kleszcza, który był bardzo malutki nienajedzony przypuszczam ze siedział na skórze ok 2 godz., cały kleszcz wyszedł ale pozostała malutka czarna kropeczka jakby kawałek odnóża , jak sie przyglądam przez lupę temu wyciągnietemu kleszczowi to jedno odnóże jest ciutkę krótsze z tad domyślam sie ze mogło pozostać w skórze córki. Czy wydłubać ten punkcik, czy zrobic córce jakies badania co obserwować. W sierpniu jedziemy na urlop co do tego czasu moge zrobic

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udac się do lekarza periatry lub rodzinnego aby usunąć pozostałość