Usunięcie kleszcza 4-letniemu dziecku a możliwe następstwa

Witam.Wyciaglam córce kleszcza ma 4 latka.Nie jestem pewna czy w całości. W miejscu ma malutka chrostke i różowe zaczerwienie na ok 1,5 cm wokół tej chrostki. Boje się ze coś mogło zostać w środku. Nie widać żadnego czarnego punkcika ale boję się. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Bez oceny miejsca ukąszenia nie jestem w stanie stwierdzić, czy kleszcz został całkowicie usunięty. Jeżeli jednak został on usunięty (nawet nie w całości) w przeciągu 24h od ukąszenia to nie ma powodu do obaw.