Czy możliwe jest przywrócenie mowy po usunięciu zmiany w mózgu?

Witam. Chłopak po usunienciu guza mózgu przestal mówić. Co prawda ćwicząc wypowie po jakimś słowie ale potem nie powtórzy tego. Na każde słowo musi pracować. Mam pytanie czy wróci on do sprawności mówienia? Dodam że nie ma nic uszkodzone. Poszukujemy też najlepszego lekarza w Polsce który pomoże nam wrócić do jego pełnej sprawności.

Do omówienia z Neurologiem Neurochirurgiem i Logopedą Ważna pełna historia leczenia, obszar uszkodzony i najważniejsze stan PACJENTA

Ważny PACJENT I OBJAWY Ważne zapisywanie objawów bólowych, innych zaburzeń, kontrola ciśnienia krwi i pulsu Do omówienia z Lekarzem leczącym Obraz do porównania z poprzednimi obrazami

aki stan ogólny, apetyt , waga; aktywność fizyczna; zawodowa ?? Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, wywiad, ocena stanu ogólnego i neurologicznego, chorób współistniejących ; Ważna kontrola ciśnienia , pulsu, wyniki badań laboratoryjnych Czy występują inne obciążenia jak : nadciśnienie tętnicze, arytmia, żylaki, zaburzenia krzepnięcia krwi, lipidy: cholesterol i trójglicerydy ?? Jakie używki : papierosy, kawa, narkotyki ?? Jakie stałe leki ?? Ważny tryb życia, pracy; ocena nastroju i snu Ważny PACJENT I OBJAWY Ważne zapisywanie objawów bólowych, innych zaburzeń, kontrola ciśnienia krwi i pulsu Zapraszam na pełną konsultację, ze wszystkimi wynikami badań; Pozdrawiam i zapraszam na konsultacje , ewentualnie możliwa też VIDEO-KONSULTACJA