Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tym opuchniętym okiem?

Od roku puchnie mi prawe oko, codziennie rano opuchlizna jest zauważalna, oko nie boli nie swędzi, jak je naduszę to czuję przemieszczanie się płynu,kiedy dmucham prawą dziurką od nosa czuję powietrze w kąciku oka rozpieranie. Laryngolog wysłał mnie na TK zatok na które czekam.Od paźdzkernika mam osłabiony węch kiedy to miałam zapalenie zatok.Opuchlizna oka występowała już dawniej ale nie bhła ciągła...teraz oko jest opuchnięte codziennie.
KOBIETA, 36 LAT 2 miesiące temu

Jak zakraplać oczy?

Zespół suchego oka czy pieczenie oczu wiążą się z aplikacją kropli do oczu. Niektóre krople muszą zostać zaaplikowane w gabinecie okulistycznym. O prawidłowej aplikacji kropli oraz o diagnostycznym zakraplaniu oczu opowiada lekarz okulista Anna Otto.

Konieczna pełna ocena Pacjneta Jak obraz zatok, badanie okulistyczne ?? Morfol OB, CRP, stany zapalne, wysoka temperatura, choroby naczyn ???

Ważny PACJENT I OBJAWY Ważne zapisywanie objawów bólowych, innych zaburzeń, kontrola ciśnienia krwi i pulsu Do omówienia z Lekarzem leczącym Obraz do porównania z poprzednimi obrazami

aki stan ogólny, apetyt , waga; aktywność fizyczna; zawodowa ?? Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, wywiad, ocena stanu ogólnego i neurologicznego, chorób współistniejących ; Ważna kontrola ciśnienia , pulsu, wyniki badań laboratoryjnych Czy występują inne obciążenia jak : nadciśnienie tętnicze, arytmia, żylaki, zaburzenia krzepnięcia krwi, lipidy: cholesterol i trójglicerydy ?? Jakie używki : papierosy, kawa, narkotyki ?? Jakie stałe leki ?? Ważny tryb życia, pracy; ocena nastroju i snu Ważny PACJENT I OBJAWY Ważne zapisywanie objawów bólowych, innych zaburzeń, kontrola ciśnienia krwi i pulsu Zapraszam na pełną konsultację, ze wszystkimi wynikami badań; Pozdrawiam i zapraszam na konsultacje , ewentualnie możliwa też VIDEO-KONSULTACJA

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy