Czy możliwe jest schudnięcie 18-latki z 15 kg w 2 miesiące?

Witam, jestem 18-letnią kobietą, mam 170 cm wzrostu i ważę 80 kg. Jestem bardzo leniwą osobą, cały dzień mogłabym spędzić na jedzeniu (zwłaszcza słodyczy) i obijaniu się. Często czuje się ospała i bez chęci do czegokolwiek jakby ktoś "wyssał ze mnie energię". Nawet jeżeli rozpocznę jakąś dietę odchudzającą, szybko się wycofuję. Bardzo chciałabym schudnąć na studniówkę i czuć się lepiej;(( Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 27,7 i oznacza nadwagę. Powinnaś zacząć od konsultacji lekarskiej, by sprawdzić, czy w Twoim organizmie nie dzieje się coś złego, co powoduje ospałość i nadmierny apetyt na słodycze. Nawet u osób z nadwagą często pojawiają się niedobry pewnych składników i mogą spowodować np. anemię. Niestety, aby schudnąć, musisz zdobyć się na pewien wysiłek. Powinnaś zmienić dietę, zwłaszcza zrezygnować ze słodyczy oraz zwiększyć aktywność fizyczną. Bez zmiany obecnego stylu życia, będzie to praktycznie niemożliwe.

Pozdrawiam