Czy możliwe jest wykrycie guza mózgu w tej sytuacji?

Witam. Jakiś czas temu byłam u neurologa z bólami głowy i badanie wyszło prawidłowe. Czy podczas takiego zwykłego badania neurolog może wykryć guza mózgu? I czy napięciowe bóle głowy mogą być również kłujące? Mam takie bóle kłujące już ponad miesiąc , gdy ruszam głową , lub gdy wykonuje jakąś czynność to nagle mnie kłuje, są to kłucia w różnych miejscach..Byłam u laryngologa to powiedziała, że to bóle od kręgosłupa i dostałam skierowanie na rehabilitację, jednak prześwietlenia nie miałam, a teraz od tygodnia właśnie boli mnie kręgosłup u gory i na dole. Dużo czasu też spędzałam w pozycji siedzącej przy komputerze oraz czytaniu książek. Dodam jeszcze, że bóle głowy mam od stycznia na początku jakby ktoś uciekał mi czoło, potem przeszło na skronie, a teraz tył głowy jakby ucisk był. Do tego doszedł lęk przed guzem mózgu i zaczęłam sobie wkręcać, że go mam. Potem jakieś dziwne napady lęku , nudności, kłucie w brzuchu, uczucie mrówek, lęk przed tym, że zaraz upadne albo zemdleje. Ciągle myśle, że umrę i nie mogę przestać myśleć o głowie i bólach. Rano gdy mierze puls to czasami mam nawet 120. Nie mam siły i ochoty na nic , rano gdy się budze to już wiem , że znowu będzie mnie bolała głowa i ledwo podnosze się z łóżka. Do tego prawie codziennie płacze , nie wiem już co mi jest.

Witam! Zmienność obrazu, lokalizacji natężenia dolegliwości oraz ich powiązanie ze stanem emocjonalnym, narastający lęk i niepokój wewnętrzny najbardziej przemawiają za nerwicowym charakterem i podłożem. Proponuję skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego; określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, sugestywności i innych czynności psychicznych i w zależności od uzyskanych wyników zaproponują najkorzystniejsze postępowanie, na które nora bene nie musi się Pani zgodzić. W naszym społeczeństwie pokutuje przekonanie o "naznaczeniu chorobą psychiczną" i jest to pogląd, który został wytworzony ze strachu przed tego typu niedomaganiami. Choroby, którymi zajmują się psychiatrzy są coraz bardziej rozpowszechnione i bardzo często kojarzą się z głębszym przeżywaniem, wahaniami nastroju, różnym rodzajem lęków o zdrowie i życie nasze i naszych najbliższych, osamotnieniem, porzuceniem i innymi aspektami życia. Z powodu lęku i napięcia możemy odczuwać różnego rodzaju dolegliwości, często trudne do odróżnienia od tych wywołanych konkretnymi, somatycznymi przyczynami. Pomimo identycznych doznań leczenie jest całkowicie odmienne i polega na odpowiednio dobranej psychoterapii, często wspieranej przyjmowaniem leków p/lękowych lub p/depresyjnych. Jeżeli do PZP są zbyt odległe terminy, to zawsze można skorzystać z usług komercyjnych. Powodzenia W. Łuczkowski.