Czy możliwe jest wystąpienie encefalopatii po szczepieniu?

Dzień Dobry Wgryzłem się trochę w temat szczepień niemowląt i chciałby się dowiedzieć do których szczepionek dodawany jest adjuwanta? O związek między podawaniem paracetamolu po szczepieniu a autyzmem oraz o szczepionkę MMR i jej powiązaniach z autyzmem. Możliwie wszystko o ryzyku encefalopatii po szczepieniu.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można tego wyjaśnić w kilku słowach. Najlepiej spotkać się z lekarzem Pediatra która wyjaśni i rozwieje wszelkie wątpliwości. Przyjmowanie wszystkich leków w tym także szczepionek może wiązać się z pewnym ryzykiem występowanie działań niepożądanych najczęściej są to działania niepożądane łagodne