Czy możliwe jest wystąpienie kaszaka na skórze u 33-latka?

Witam, Pana Doktora. Znakomicie wyczerpal Pan temat zarostu. Mam 33 lata, prowadze aktywny tryb zycia, ale do rzeczy. Czy spotkal sie Pan kiedys z taka dolegliwoscia jak "kaszak"? (tak stwierdzila moja babcia :-)) Chodzi o to, ze mam jakies biale wypryski na twarzy. Moja kobieta starala sie to wydusic , ja tez probowalem nie ukrywam. Mam wrazenie, ze jest ich coraz wiecej. A jesli chodzi o tradzik to nie mam z tym problemow. Prosze powiedziec czy niezbedna jest wizyta u specjalisty? Pozdrawiam

Cysta naskórkowa (łojowa lub zastoinowa) nazywana jest często kaszakiem. Jest to powoli rosnący w obrębie skóry łagodny guz o charakterze torbieli.
Więc to co Pan opisuje, raczej nie jest kaszakiem - aczkolwiek trudno mi powiedzieć, nie widząc Pana.
Proszę zgłosić się z problemem do dermatologa.