Czy możliwe jest zarażenie się wirusem lub bakterią przez dotknięcie kota?

Dzień dobry. Czy możliwe jest zarażenie się jakimś wirusem,bakterią, przez bezpośrenie dotknięcie kota, który był cały obrzygany,oraz w kale. 4 - 5 dni po tym zdarzeniu, czułem się ogólnie słaby,gorączka,dreszcze,poty.powiększone węzły.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Istnieje ryzyko przeniesienia choroby. Objawy nasuwają podejrzenie tokspolazmozy. Proszę udać się do lekarza.
Pozdrawiam