Czy możliwe jest, że od dyskopatii utworzyły się ogniska hiperintensywne w głowie?

Witam. Czy jest to możliwe,że od dyskopatii tworzyły się ogniska hiperintensywne w głowie ? Mam zdiagnozowane SM,ale nie chce mi się w to wierzyć. Na obrazie MR wyszła zniesiona lordoza z tendencja do tworzenia wtórnej kyfozy i ucisk kręgosłupa na nerw. Ponadto moje drętwienie zaczęło się po zbieraniu truskawek (w pozycji schylonej,klęczącej) zaczela bolec mnie glowa w potylicy i zaciskalo mi ręke w pięść. Kręgosłup był katowany na siłowni ciężkimi ćwiczeniami. Z rana boli mnie w krzyżu.pozdraw

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Po pierwsze podany wynik MRI kręgosłupa wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe. Po drugie nie ma takiej możliwości by dyskopatia była przyczyną ognisk hiperintensywnych w mózgowiu. Po trzecie, skoro lekarze zdiagnozowali Panu SM, to powinien im Pan zaufać - bez wątpienia muszą być ku temu podstawy. A propos Pana objawów, to niestety na ich podstawie nie można wiele powiedzieć - są bowiem dość niecharakterystyczne. O szczegółach proszę porozmawiać z neurologiem prowadzącym.