Czy możliwe jest, że od dyskopatii utworzyły się ogniska hiperintensywne w głowie?
Witam. Czy jest to możliwe,że od dyskopatii tworzyły się ogniska hiperintensywne w głowie ? Mam zdiagnozowane SM,ale nie chce mi się w to wierzyć. Na obrazie MR wyszła zniesiona lordoza z tendencja do tworzenia wtórnej kyfozy i ucisk kręgosłupa na nerw. Ponadto moje drętwienie zaczęło się po zbieraniu truskawek (w pozycji schylonej,klęczącej) zaczela bolec mnie glowa w potylicy i zaciskalo mi ręke w pięść. Kręgosłup był katowany na siłowni ciężkimi ćwiczeniami. Z rana boli mnie w krzyżu.pozdraw

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam!
Po pierwsze podany wynik MRI kręgosłupa wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe. Po drugie nie ma takiej możliwości by dyskopatia była przyczyną ognisk hiperintensywnych w mózgowiu. Po trzecie, skoro lekarze zdiagnozowali Panu SM, to powinien im Pan zaufać - bez wątpienia muszą być ku temu podstawy. A propos Pana objawów, to niestety na ich podstawie nie można wiele powiedzieć - są bowiem dość niecharakterystyczne. O szczegółach proszę porozmawiać z neurologiem prowadzącym.