Czy możliwe jest, żebym wróciła do swojej dawnej wagi?

Mam 22 lata i po 4 latach moich problemów zdiagnozowano u mnie ZPJ (PCOS), co nastąpiło dopiero po zmianie lekarza. W tym czasie przytyłam 35 kg. (Głównie przez pierwszy rok). Ważę teraz 87 kg przy wzroście 163 cm. Nowa pani doktor powiedziała, że jestem typowym przypadkiem ZPJ (otyłość, wysoki cholesterol, brak miesiączki, dodatkowe owłosienie na twarzy, przetłuszczająca się skóra, ciągłe zmęczenie, brak chęci do działania). Dostałam D*** na razie, żeby sprawdzić, czy będzie działał. Czy możliwe, że przy leczeniu i diecie wrócę do swojej dawnej wagi? Będę wdzięczna za pomoc.
22 LAT ponad rok temu

Witam!

Dawniej uważano, że otyłość jest objawem typowym dla zespołu policystycznych jajników. Dziś wiadomo, że występuje ona w ok. 50% przypadków tego zespołu. Zaburzenia hormonalne i metaboliczne występujące u chorych sprzyjają przyrostowi masy ciała, nie oznacza to jednak, że jej utrata nie jest możliwa. Wymaga tylko większej siły woli, samozaparcia i pracy. Konieczna - obok leczenia - jest przede wszystkim zmiana stylu życia - regularna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta. Niezbędna jest surowa dyscyplina i konsekwencja w dążeniu do wyznaczonego - pod kontrolą lekarza - celu.

Pozdrawiam