Czy możliwe, że dobę po wyrwaniu zęba była krew w ślinie?

Witam . Wczoraj wyrwałam ząb ósemkę . Czy to możliwe żebym w ślinie jeszcze miała krew ? Mam jeszcze szczękościsk oraz ból umiarkowany czy to jest normalne ?Pozdrawiam.

Dzień dobry, po wyrwaniu zęba krew w ślinie może pojawiać się przez kilka dni. Rana poekstrakcyjna jest dość rozległą i w fazie gojenia pokrywa się nową, bardzo delikatną śluzówką, która przy każdym naruszeniu może trochę krwawić. Szczękościsk po ekstrakcji ósemki jest jak najbardziej normalny, jest to reakcja mięśni na silny ucisk. Z reguły powoli mija po 3-4 dniach. Ważne jest, żeby nie otwierać na siłę ust i nie nadwyrężać mięśni.