Czy to możliwe, żeby szczękościsk był objawem zapalenia okostnej?

Tydzień temu miałam ekstrakcję dolnej ósemki. Na zdjęciu szwów lekarz powiedział, ze goi się dobrze, tylko mam owrzodzenie policzka, najwidoczniej się przygryzlam. Policzek jest wciąż podpuchnięty, wyczuwam zgrubienie w miejscu węzłów chłonnych. Zauważyłam natomiast, ze wieczorami pojawia mi się szczękościsk. Nie mam gorączki, nie odczuwam bólu (innego niż od podrażnionej śluzówki), może odrobinkę cmi mnie czasem w miejscu wyrwanego zęba. Czy to możliwe, żeby szczękościsk był objawem zapalenia okostnej ?

Po usuwaniu 8 szczególnie dolnych opisane objawy mogą się pojawić. Szczękościsk najczęściej szybko puszcza ale może też się utrzymywać kilka tygodni. Zalecam ponowną wizytę u lekarza w celu oceny.