Czy możliwe, że doszło do zapłodnienia podczas stosowania antykoncepcji?

Witam, Biorę tabletki Vines od stycznia 2021r. Czy obecnie istnieje ryzyko ciąży po tych sytuacjach. Ostatni tydzień poprzedniego opakowania korzystaliśmy z chłopakiem z prezerwatywy. W nowym opakowaniu w drugim dniu przez przypadek zjadłam, ćwierć plastra białego grejpfruta, dlatego też wzięłam tabletkę 8 godzin później aby nie doszło do reakcji między tymi rzeczami. W 5 dniu złapała mnie z rana lekka biegunka chwilę po tym wzięłam tabletkę a po niej stoperan i nifuroksazyd, na koniec dnia rozbolał mnie żołądek i wzięłam 2 tabletki nifuroksazydu, 1 paracetamolu i 2 pyralginy. Przez cały 1 tydzień tabletek nie współżyłam. W 8, 10 i 12 dniu współżyłam z prezerwatywą a tabletki były brane planowo. Dodatkowo od 2/3 tygodni zażywam probiotyki. Aktualnie mam problemy z układem pokarmowym. ponieważ złapała mnie klątwa faraona, przez to też boli mnie podbrzusze gdy zbierają się gazy lub kał, nie wiem czym jest to spowodowane, dolegliwościami układu pokarmowego czy tabletkami. Od czasu do czasu pobolewa mnie podbrzusze i jajniki. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 20 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane przez Panią sytuacje najprawdopodobniej nie niosą ze sobą większego ryzyka zajścia w ciążę.

Większość tabletek antykoncepcyjnych przyjmowała Pani planowo i dodatkowo stosowała przez jakiś czas prezerwatywy. Między spożyciem grejpfruta a przyjęciem tabletki zachowała Pani odstęp czasowy, a biegunka wystąpiła przed zażyciem pigułki. Jeśli zaś chodzi o probiotyki, to nie wchodzą one w interakcje z doustną antykoncepcją hormonalną.

Naszym zdaniem nie ma Pani powodów do obaw. Gdyby dolegliwości bólowe podbrzusza oraz jajników utrzymywały się przez dłuższy czas, to proszę umówić się na wizytę lekarską.

Pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-spozywanie-3-grejpfrutow-dziennie-obniza-skutecznosc-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lek-nifuroksazyd-richter-100mg-moze-miec-wplyw-na-tabletki-antykoncepcyjne-teenia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-spozycie-grejpfruta-pol-godziny-po-zazyciu-tabletki-antykoncepcyjnej-zmniejszy-jej-dzialanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.