Czy możliwe, że moja ciąża się już nie rozwija?

Ostatnia miesiączkę miałam 8 kwietnia, test ciążowy pozytywny 4 maja. Wczoraj byłam na pierwszej wizycie i według obliczeń z miesiączki wychodził 7tydzien 5 dni. Lekarz się zdziwił bo ciąża wygląda na dużo młodszą. GS ma długość 15,5mm, kazał mi przyjść za tydzień zobaczyć czy serce bije. Na podstawie usg który to może być tydzień? Martwię się, że ciąża przestała się rozwijać, stąd taka rozbieżność
KOBIETA, 21 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

rozbieżność pomiędzy datą ostatniej miesiączki a wynikami badania ultrasonograficznego może być zrozumiała, ponieważ dokładność obliczeń opartych na datach miesiączki nie zawsze jest idealna. Usunięcie rozbieżności jest możliwe przy pomocy badania ultrasonograficznego.

W tym momencie trudno jest dokładnie określić, który to tydzień ciąży. Ważne jest, aby stosowała się Pani do zaleceń lekarza i wróciła na zaplanowane badanie kontrolne. Kolejne badanie ultrasonograficzne będzie kluczowe w określeniu stanu rozwoju ciąży i pozwoli lekarzowi ocenić, czy ciąża przebiega prawidłowo.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/ciaza-tydzien-po-tygodniu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.