Czy możliwe, że pecherzyk się ukrył?

Proszę mi powiedzieć czy jeśli pęcherzyk było widać w 4 tygodniu ciąży, a w 7 nie było go widać na USG, a ten ginekolog nie powiedział mi, że poroniłam tylko, że może tak być bo nie widać pęcherzyka, a oprócz tego mam torbiel jak wspominałam 7 mm. Czy jeżeli stwierdzi, że doszło do poronienia to mogę znowu od razu się starać o dziecko?

Jeszcze jedna sprawa mnie niecierpliwi: dlaczego tak od razu po 2 tygodniach nie wykryto pęcherzyka i w dzień przypadania miesiączki dostałam plamienie i trwa to 6 dzień, a ten ginekolog wypuścił mnie z gabinetu i nic ani mi nie powiedział, że czemu tak długo plamię, co mogło być powodem poronienia tylko mi powiedział, że chyba poroniłam, ale nie jest pewien. Czy są jakieś nadzieje, że jestem w ciąży, że ten pęcherzyk się ukrył. Tak się martwię.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety nie odpowiem Pani na pytania związane z zachowaniem Pani lekarza prowadzącego. Niezrozumiałe jest jednak niewyjaśnienie Pani obecnego stanu, tzn. czy jest Pani w ciąży, czy też doszło do poronienia. Jest to absolutna podstawa. Myślę, że w obecnej sytuacji warto byłoby umówić się na wizytę do innego specjalisty, który dokona pełnego badania lekarskiego. W przypadku podejrzenia poronienia, niezbędne jest jak najszybsze ustalenie Pani sytuacji. W przypadku występowania u Pani grypy Rh- konieczna jest bowiem jak najszybsze podanie immunoglobuliny, chroniącej przed wystąpieniem kolejnej ciąży.

Jeżeli lekarz rozpozna u Pani poronienie, niezbędne będzie wstrzymanie się od ponownych prób poczęcia przez co najmniej 3 miesiące. Jest to minimalny okres, w którym organizm powraca do normy i jest gotowy na kolejną ciążę. Odczekanie tych kilkunastu tygodni zwiększa szanse na donoszenie ciąży, więc myślę, że warto poczekać.

Odnośnie ostatniego pytania, trudno jest mi się odnieść do wyniku badania. Na tym etapie ciąży pęcherzyk powinien być już bardzo dobrze widoczny. Zdarzają się jednak przypadki nieprawidłowo wykonanego badania USG, w którym nie uwidoczniono obecnego w jamie macicy zarodka. Konieczne jest powtórne wykonanie badania USG.

Pozdrawiam.