Czy możliwe, że przybieram na wadze przez te tabletki?

Witam. Choruję na nadciśnienie tętnicze. Biorę tabletki Lokren 20 od marca 2019. Zauważyłam, że przytyłam ( nie na wadze ale w obwodzie). Czy to może przez tabletki? Dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,
każde leki mogą spowodować wzrost wagi. Nie jest to raczej tkanka tłuszczowa a zgromadzone płyny metaboliczne. Jeżeli nie zmieniła Pani niczego w swojej diecie ani nie zmienił się styl życia na bardziej spokojny to może być wynik leków. Proszę przeanalizować swój jadłospis i aktywność. Jeżeli nadal będzie Pani tyła proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym a jeżeli bedzie Pani potrzebowała zdrowej i indywidualnej diety zapraszam do kontaktu ze mną:)

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk