Czy możliwe, że syn ma bezdech?

Witam mój synek ma 14miesiacy cały czas używamy monitora oddechu baby sense 7 nigdy nie zadzwonił a wczoraj i dzisiaj tak dodam że baterie są nowe a płytki dobrze ustawione Czy to możliwe że syn ma bezdech w wieku 14miesiecy ? Czy powinnam się udać do specjalisty?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy doskonale Pani obawy o zdrowie i życie swojego dziecka.

Prawidłowo, ze zdecydowała się Pani na zakup oraz stosowanie monitora oddechu. To dość ważne urządzenie, kontrolujące oddech dziecka, a także zapewniające wewnętrzny spokój rodzicom.

Istnieje przypuszczenie, że mogło dojść to pewnych zaburzeń oddychania u dziecka, jednakże mogłoby to wynikać z wielu przyczyn. Istotnym jest, czy w ostatnim czasie dziecko przechodziło jakąś infekcję dróg oddechowych, a także, czy występują problemy z przerostem migdałka gardłowego oraz przewlekłym katarem.

Często zaburzenie prawidłowego oddechu może być związane z męczącym kaszlem, nieżytem nosa, silną alergią, oddychaniem przez usta, a także chrapaniem.

Z racji pewnej odległości, trudno jest ocenić przyczynę takiej sytuacji. Dlatego, też zalecamy konsultację z lekarzem laryngologiem lub pediatrą. Specjalista po dokładnym przebadaniu dziecka, będzie mógł zdecydować o dalszej diagnostyce oraz leczeniu.

Życzymy Pani dziecku dużo zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://parenting.pl/obturacyjny-bezdech-senny

https://zdrowie.parenting.pl/oddech-niemowlaka

https://portal.abczdrowie.pl/monitor-oddechu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.