Czy możliwe, żeby to była infekcja ?

Witam serdecznie. Od miesiąca mam powiększone węzły chłonne. W tym celu byłam u lekarza jednak mam wątpliwości. Badania krwi są w porządku. Robiłam USG węzłów. Wyszło że są one odczynowe zapalne lub pozapalne. Węzły mnie nie bolą, da się je przesunąć jednak cały czas nie zmieniają swojej wielkosci i są powiększone tylko po prawej stronie ciała. Są to węzeł karkowy pachowy i pachwinowy. Dodam , że dawniej chorowałam na mononukleoze będąc małym dzieckiem. Początkowo węzły mnie bolały jednak teraz są niebolesne tylko wyczuwalne .. Czuję się bardzo dobrze i nie odczuwam żadnych objawów więc możliwe żeby to była infekcja ? Czy może skłaniać się w kierunku raka ? Czy prawidłowa morfologia i prawidłowe USG wskazujące na charakter odczynowy wyklucza raka ? Czy są powody do niepokoju?

Lek. Tomasz Budlewski

Czy był wykonany rozmaz ręczny morfologii? Wskazana ponowna wizyta u lekarza rodzinnego i Ew rozszerzenie diagnostyki