Czy możliwy jest brak uzależnienia?

Czy to możliwe? Palę papierosy jak smok, a nie jestem uzależniony - nie czuję jakiegoś głodu, sięgam po papierosy tylko jak mam smak, albo gdy siedzę ze znajomymi. Z alkoholem tak samo - raz było tak, że piłem 4 miesiące i również uzależnienia brak. Mam aż tak silną psychikę, że nie jestem podatny na uzależnienia?

Witam Pana Serdecznie,

Mam zbyt mało danych, by odpowiedzieć na Pana pytanie.
Z jakiegoś powodu jednak ma Pan potrzebę sięgania po papierosy i alkohol....

W celu diagnostycznym sugerowałabym Panu wstępna konsultację w Poradni leczenia uzależnień, w ramach NFZ-tu.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
Irena mielnik-Madej

Witam,

palenie, picie alkoholu, czy nawet jedzenie słodyczy, kompulsyjne, które pojawia się automatycznie, ma związek z rozładowywaniem napięcia. Proszę spróbować nie palić, kiedy Pan siedzi w towarzystwie znajomych, taki prosty eksperyment może Pan zrobić na sobie,

Pozdrawiam serdecznie

Witam, trudno wnioskować na podstawie wpisu, jednak aby się przekonać o uzależnieniu lub braku, można spróbować nie stosować używek w sytuacjach typowych których Pan pali lub pije. Pozdrawiam serdeczne