Czy można dostrzyknąć toksyny botulinowej?

Dzien dobry.Mam pytanie odnosnie botoksu na bruksizm.Czy jezeli okaze sie ze podana dawka toksyny botulinowej byla za mala, to czy mozna dostrzyknac tej toksyny?I jeszcze jedno mnie zastanawia,dlaczego ceny tego zabiegu sa tak rozne?od 400zl nawet do 4000.Czy drozsze znaczy lepsze?Czy jest botoks lepszy i gorszy dlatego ta roznica w cenach?

Każda Klinika indywidualnie ustala ceny zabiegów. Przy korekcie bruksizmu zazwyczaj podaje się stosunkowo dużo jednostek toksyny, zabiegi można wykonywać co 3 miesiące aż do uzyskania pożądanej objętości mięśni żwaczy i redukcji dolegliwości związanych z bruksizmem. Niestety, wymagane są także zabiegi przypominające, co 6-9 miesięcy, ponieważ problem ma tendencje do nawracania. Na pewno w kontekście bruksizmu warto skonsultować się ze stomatologiem, który oceni uszkodzenia zębów i dobierze odpowiednią szynę relaksacyjną.