Czy można łączyć ze sobą leki Ranigast, Asertin, Deprexolet i Bisocart?

Czy leki Ranigast,Asertin,Deprexolet i Bisocart, które zostały mi przepisane na różne dolegliwości, mogę bez przeszkód brać razem? Pytam, bo mam stwierdzone zaburzenia osobowości, i od kilku tygodni, od kiedy biorę te wszystkie leki, czuje się rozdrażniony i nerwowy. Będę wdzięczny za odp.

Dzień dobry,

nie ma znaczących interakcji między tymi lekami.
Uczucie rozdrażnienia może być związane ze stosowaniem leków przeciwdepresyjnych, najczęściej pojawia się na początku leczenia. Jeśli nie ustępuje po kilku tygodniach rozważyłbym zamianę preparatu na inny. W tym względzie najbardziej prawdopobnym lekiem odpowiedzialnym za rozdrażnienie jest Asertin (kwestia dawki- może za duża?). Deprexolet ma raczej uspokajające działanie i często wręcz przynosi nadmierne uspokojenie czy senność.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet

Witam serdecznie,
proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą i uzgodnić z nim przebieg i rodzaj farmakoterapii. Ważne, aby każdy z zajmujących się Panem lekarzy, znał historię choroby oraz miał dokładną informację o przepisanych Panu wszystkich lekach.