Czy można leczyć farmakologicznie depresję przy skazie krwotocznej?

Dzień dobry, Jestem chory na skazę krwotoczną Von Willebranda. Choroba jest na tyle lekka, że nie muszę na co dzień przyjmować żadnych leków/preparatów z czynnikiem krzepnięcia. Jedynie w przypadku poważnych urazów czy zabiegów muszę być pod opieką hematologa, i wtedy takie leczenie jest stosowane. Nie zdarzają mi się też spontaniczne krwawienia. Moim problemem jest też depresja. Cierpię na nią od lat. Czy u pacjentów ze skazą krwotoczną jest możliwe stosowanie nowoczesnych leków z grup SSRI/SNRI? Nie chcę stosować leków starego typu ze względu na skutki uboczne.

Dzień dobry.

Każdy lekarz specjalista psychiatrii zna się doskonale na lekach i wybierze lek najbardziej bezpieczny. W niektórych przypadkach może wysłać Pana najpierw na konsultację hematologiczną lub/i zlecić dodatkowe badania laboratoryjne z krwi.

Należy o tym powiedzieć w trakcie zbierania wywiadu.

Pozdrawiam

D.Pysz-Waberski

SEKSUOLOG

SEKSUOLOG SĄDOWY

PSYCHOTERAPEUTA