Jak radzić sobie z silną depresją?

Przez depresję nie mam siły na nic. Często czuję że muszę coś robić żeby się nie nudzić i nie myśleć o chorobie a nie mam kompletnie na nic energii i tak siedzę wgapiona w tapetę mojego telefonu. Nawet głupie oglądanie filmików na Instagramie to dla mnie wysiłek i nie jestem w stanie ich zrozumieć. Czekam na wizytę u psychiatry wyznaczoną na 17 kwietnia, a do psychoterapeuty pójdę dopiero gdy będę na działających na mnie lekach. Ten czas oczekiwania to dla mnie istna męka, każdego dnia tylko czekam aż minie ten dzień i zbliżę się o kolejny krok do wizyty. Jak wytrzymać?

Dzień dobry.

DO momentu wizyty u psychiatry można iść do lekarza rodzinnego, który zleci SSRI lub TLP i rozpocznie leczenie, które będzie kontynuował psychiatra i psychoterapeuta.

Proszę pamiętać, że najlepszym sposobem leczenia depresji jest leczenie skojarzone: psychoterapia + leki.

Powodzenia,

D.Pysz-Waberski